Najbliższy kurs rozpoczyna się : 
03.2022

11-13 lat:
poniedziałki 
18.00 - 19.30

14-16 lat:
wtorki 
18.00 -19.30

 Mindfulness
zajęcia trwają 90 minut
Prowadzący : mgr Angelika Lachowicz-Wołoszyn
psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany trener AMDm
Mindfulness jest to szczególny rodzaj uwagi: świadomej, nieosądzającej i skierowanej na bieżącą chwilę (Jon Kabat-Zinn, 1990)
Dzięki praktyce uważności zyskujemy zdolność do świadomej koncentracji na życiu codziennym,  poznajemy metody radzenia sobie z lękiem, niepokojem, stresem. Również nawiązujemy kontakt z samym sobą, uczymy się rozpoznawać  stany emocjonalne, które na codzień nam towarzyszą,  a przede wszystkim mieć na nie wpływ.
Na zajęciach uczymy się koncentracji,  poznajemy techniki relaksacyjne, które dzięki praktyce w domu przenosimy na życie codzienne.

W czym pomaga praktyka uważności?
łatwiej radzić sobie z lękami, niepokojem frustracją,
wydłuża się koncentracji uwagi,
nabywamy zdolności do świadomej relaksacji fizycznej i psychicznej
wspomaga zasypiania, poprawia jakość snu
wspomaga nasząświadomość emocjonalną, a także zdolność do rozróżniania swoich stanów emocjonalnych i dostarcza narzędzi do radzenia sobie ze swoim nastrojem
wspomaga młode osoby w odnalezienia się w życiu codziennym
wpływa pozytywnie na poprawę relacji z rówieśnikami poprzez świadomy kontakt z innymi ludźmi

"Cierpliwość to rodzaj mądrości. Dowodzi, że rozumiemy i akceptujemy fakt, iż czasami sprawy muszą się rozwijać we własnym tempie. Dzieci próbują czasem pomóc motylowi wydostać się z kokonu, rozbijając go. Zwykle motyl nie wychodzi na tym dobrze. Każdy dorosły wie, że motyl wylatuje z kokonu, dopiero kiedy nadejdzie właściwy czas i nie można tego przyspieszyć."
John Kabat Zinn

polecamy artykuły o tej tematyce :
Back to Top